NEBEZPEČNÁ ZVÍŘATA ČESKÉ REPUBLIKY

Přírodopisný cyklus nezávislé filmové společnosti Ducháček Movies vám ve své první sérii představí pět nebezpečných zvířat, na které můžete i vy narazit při cestování po naší republice. Autor cyklu - Pavel Žďárek - se spolu s kamerou pokouší přiblížit ke zvířatům přímo v přírodě, kam si bere na pomoc specialisty a odborníky. Spolu s kamerou se podíváte ale i k chovatelům nebezpečných zvířat, odhalíte jejich tajemství, zboříte mýty a poznáte jejich skutečnou krásu. 
 
ÚVOD                EPIZODY               DOWNLOAD               KONTAKT
Zápřednice jedovatá (Cheiracanthium punctorium)

Jedovatý pavouk, který se zabydlel na mnoha místech České republiky. Jeho kusadla vyvinou takový tlak, že prokousnou i lidskou kůži. A jeho jed má dostatečnou sílu, aby ochromil i člověka.

První díl cyklu hledá odpovědi na otázky: jak moc je tento pavouk člověku nebezpečný? Kde všude na něj můžeme narazit? Jakou sílu má jeho jed? Jak velké jsou jeho kolonie? Hrozí nám invaze?

Plánovaná premiéra: podzim 2010
Zmije obecná (Vipera berus)

Jediný jedovatý had žijící na našem území. Už ve škole nás před ním varovali, že jeho kousnutí může zabít.

Druhý díl cyklu se ptá: je opravdu zmijí uštknutí životu nebezpečné? Kolik těchto hadů vlastně u nás žije? Kde můžete zaslechnout jeho syčení?

Plánovaná premiéra: jaro 2011
 
 
Klíště obecné (Ixodes ricinus)

Nepříjemný roztoč, který tak rád saje lidskou krev. Navíc je častým přenašečem infekčních chorob, jako je lymeská borrelióza a klíšťová encefalitida.

Ve třetím díle cyklu odpovíme na otázky: Kde všude klíšťata žijí, kolik jich je a proč mají tak rády lidskou krev? Jaká je před ním nejlepší obrana? A jak správně klíště vyjmout, když se zakousne?

Plánovaná premiéra: jaro 2011
Sršeň obecná (Vespa crabro)

U nás největší žijící zástupce čeledi vosovitých umí svým zjevem nahnat hrůzu, ale je jeho bodnutí opravdu tak nebezpečné? A jak je opravdu tak agresivní?

Ve čtvrtém díle cyklu poznáme, jaká je sršeň doopravdy a zda je opravdu nebezpečná tak, jak vypadá. Jaký je její životní cyklus? Jaký jed vypouští do lidského těla v případě bodnutí? Může nás sršeň zabít?

Plánovaná premiéra: léto 2011


 
Rejsec vodní (Neomys Fodiens)

Savec, jediný svého druhu v Evropě, jenž má do svých zubů vyvedeny jedové žlázy!

V pátém díle cyklu hledáme jeho skrytá hnízdiště a odhalujeme, zda je tento malý tvor nebezpečný i člověku.

Plánovaná premiéra: léto 2011


 
Přírodopisný cyklus
od Ducháček Movies